Nedávno došlo k přejmenování značky Consume L.ESS na SOULADÍM. Tím se mění i cedulky na výrobcích. Dělám vše proto, abych všechny výrobky co nejdříve přefotila s novou značkou.

Pohanková slupka jako udržitelná výplň do meditačního polštáře

Meditacni-polstar-pohankova-slupka

 

Na českém trhu je spousta materiálů, které můžeme použít na výrobu věcí každodenní potřeby. Na výrobu věcí, které nás obklopují, dávají našim domovům duši a stávají se nejen věcmi, ale našimi pomocníky a společníky. Jednou z nich je i meditační polštář. 

Podle čeho vybíráme materiály pro naše meditační polštáře?

Snažíme se, aby naše produkty, které se následně stávají součásti vaší domácnosti, byly udržitelné a přinášely do našich domovů tu správnou energii a poslání. To znamená, aby byly z velké části organického původu, jejich vznik byl etický a aby vydrželi co nejdéle. A když už nadejde jejich čas, tak aby odchod neměl velký dopad na životní prostředí.

Pro tvorbu našich produktů se snažíme volit materiály, které tyto podmínky splňují. Jedním  z nich je  pohanková slupka. 

 

Proč právě pohanková slupka je jedno z nejlepších řešení výplně pro jakýkoliv druh meditačního polštáře?

 


01 PružnostPružnost / přizpůsobivost

 

Pohankové slupky jsou pružné, elastické a vzdušné. Polštář plněný pohankovými slupkami se dokonale přizpůsobí anatomii a zaručí pružnou oporu. Svalstvo se může zcela uvolnit a tím dochází k zotavení. Rychle a dobře se formuje podle tvaru páteře, tím netlačí na bolestivá místa a ulevuje od bolesti. 

 

02 Hypoalergenní vlatnost

Hypoalergenní vlastnost

 

Je hypoalergenní - pohanková náplň absorbuje vlhkost – např. pot, přičemž nepřejímá pachy, což je pro roztoče neatraktivní, takže je polštář vhodný i pro alergiky a citlivé jedince.

 

03 Termoregulace

Termoregulace

 

Velmi snadno se nahřívá a dlouho udrží teplotu. Při bolestech páteře nahřátý polštář prohřeje bederní oblast a tím ulevuje od bolesti. Díky  vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem pohankové slupky  se při sezení na našich sedácích budete cítit vždy v teple a pohodlí a to i při sezení na chladné zemi či podlaze. Unesou několikanásobně větší množství tepla než kterýkoliv jiný materiál. Proto jsou velmi vhodné na nahřívání (na slunci, na topení či žehličkou ). Pokud sedák necháme na slunci, pohankové slupky jsou schopny předat vašemu organismu sluneční energii.

 

 04 Prodyšnost

Prodyšnost

 

Výhoda je vysoká prodyšnost. V pohankových slupkách může volně cirkulovat vzduch, tím se zabraňuje zapaření.

 

05 Antistresové účinky

Antistresové účinky

 

Pohankové slupky mají antistresové a mikromasážní účinky. Umožňují dokonalou relaxaci, při které dochází k přirozenému uvolnění svalstva.

 

06 Udržitelnost

100% Udržitelnost / 100% SUSTAINABLE

 

Pohankové slupky jsou 100% přírodní, organické a získávají se loupáním zralé pohanky jako vedlejší produkt. Jsou lokální surovinou a jejich ekologická stopa je minimální.

 

07 Kompostovatelnost

100% kompostovatelnost / 100% BIODEGRADABLE

 

Pokud vám doslouží jako výplň v polštáři, můžete je lehce kompostovat nebo použít jako hnojivo pro svoji zahrádku.
Pohanková slupka ochrání vaše rostliny od plevelu a jejich kořeny od chladu a vlhka. Časem se promění v půdu a tím se navrátí do koloběhu života a smrti. Matka Země si vezme zpět, co nám zapůjčila.
Jedna malinká nevýhoda je, že se pohankové slupky časem drolí a výplň v polštáři tím ubývá. Proto nově zakoupené sedáky jsou naplněny maximálně.

 

Výplň můžete doplnit či ubrat dle libosti díky zipu na boku vnitřního polštáře.  Náhradní výplň do meditačních polštářků můžete zakoupit tadyTeď už znáte všechny důvody, proč jsou naše meditační polštáře vyplněny pohankovou slupkou a ne polyesterovými kuličkami či jiným syntetickým materiálem. 

 

pohankova slupka

 

 

Tak konzumujte s láskou a rozvahou

Vaše Consume L.ESS