Nedávno došlo k přejmenování značky Consume L.ESS na SOULADÍM. Tím se mění i cedulky na výrobcích. Dělám vše proto, abych všechny výrobky co nejdříve přefotila s novou značkou.

Příběh o vzniku Kolekce Consume L.ESS pro Niky Namaste

Niky-Namaste-meditacni-polstar-3

 

V tomto článku bych vám ráda vyprávěla o tom, jak jsme nevykouzlily novou kolekci mávnutím kouzelného proutku. Naopak seznámím vás krůček po krůčku s celým procesem tvorby a vzniku. Pokud vás zajímá zrod unikátní a originální řady našich designů a hlavně naší nové spolupráce, tak se pohodlně usaďte na svém meditačním polštáři a pozorně čtěte dál.

 

Jak to vlastně všechno začalo?

Bylo nebylo a jednoho dne nám došlo, že se musíme postarat o to, aby se potenciál meditačního polštáře dostal do širšího povědomí. Chtěly jsme zdůraznit hlavně jednu opomenutou vlastnost a to, že polštář může sloužit jako věrný pomocník při cvičení nebo józe. 

Na tyto účely se používá spousta pomůcek, ale málokterá je navržená udržitelně. Hodně z nich je vytvořena ze syntetických materiálů, které mají velký dopad na životní prostředí, jak při výrobě, tak při likvidaci. Naše meditační polštáře jsou vyrobeny udržitelně, eticky a z přírodních materiálů. 

Dalším cílem bylo vnést větší transparentnost do značky a rozšířit sortiment pro lidi, kteří se aktivně věnují józe, meditaci a přitom souzní s našim posláním udržitelnosti. 

Záměr byl jasný a tak jsme začaly hledat vhodného ambasadora/ku. Někoho, kdo by před vašima očima polštáře vyzkoušel v praxi a předvedl využití při domácím cvičení.

Osud nás přivedl k Nicol alias Niky Namaste, která je nejen influencerkou, ale také masérkou, instruktorkou jógy a fitness. Líbila se nám její životní energie, otevřenost a talent přirozené komunikace. Niky pouští denně své followery do každodenního života a přitom je obohacuje o nové poznatky a zážitky, ať to jsou jógové výzvy, cvičící sestavy, fyzioterapeutické rady, ale i tipy na cestování a zdravé recepty. To nás bavilo, oslovilo a nadchlo.

Niky jsme po domluvě poslaly naše meditační sedáky Rondo i Zafu na vyzkoušení a nabídly jí možnost spolupráce.  

Současně nám přišla do cesty další úžasná možnost, ve které jsme viděli revoluci. Možnost tisku autorských motivů a vzorů na baltský len a to speciální metodou šetrnou k životnímu prostředí. 

Tím vznikl pakt o Nové kolekci Niky Namaste. Bylo nám hned jasné, že kdyby Niky prezentovala svou řadu, svou vizualitu, oblíbenou barevnost a symboly, které nesou její vlastní poslání, bude to srdcovka. 

 

Niky-namaste-kolekce-meditacni-polstar

 

A tak jsme začaly navrhovat společně. Consume L.ESS s Niky Namaste. 

V prvním kroku nám Niky nastínila svou vizi - seznámila nás se svou oblíbenou barevnou škálou a symboly, které má ráda. Vytvořily jsme první mood boardy (inspirační koláže), jež se staly podklady k prvním návrhům. Vizualita a energii byla nová. Návrhů vzniklo opravdu hodně.

Musela se udělat selekce top 8 kusů pro rondo a to samé i pro zafu. Tento výběr návrhů Niky představila na svém instagramu a nechala své followery rozhodnout o vítězi.

 

Vybrané návrhy: 

Rondo 

Niky-Namaste-meditacni-polstar-rondo

 

ZAFU

Niky-Namaste-meditacni-polstar-zafu

 

 

Vítězné designy, které vybrali followeři na Instagramu.

 

Niky-Namaste-meditacni-polstar

 

Tímto vám ještě jednou děkujeme za hlasování, mohly tak vzniknout nejoblíbenější designy. 

 

A byla na řadě tvorba 

Krok jedna - vytvořit vzory na tisk. Jako první vznikl vzor mandaly. Tu byla potřeba poslat do sítotiskové dílny. Posléze vybrat materiál pod mandalu. Vybrala jsem přírodní tkaný baltský len žíhaný bílou. Název dostal podle solných plání SAL*PAN, které svou strukturou a barevností připomíná. 

 

Niky-namaste-kolekce-meditacni-polstar-salt-pan

 

Další v pořadí byla tvorba měsíčního modrošedého abstraktního vzoru na boku ronda. To byla tedy jízda. Nikdy předtím jsem si nemyslela, že tak jednoduché tvary budou taková výzva. Byl čas na experimenty. Zkoušela jsem všechno - tekutý akryl fenovat horkým vzduchem, zapouštět barvy, ale stejně to nebylo ono. Až mi to došlo jednou při horké koupeli, kdy zbytky šamponu udělaly spontánní, ale dokonalé skvrny na hladině. Bylo to prosté. Nechat barvy náhodně vytvořit svou kompozici a zasahovat minimálně. 

 

Niky-namaste-kolekce-meditacni-polstar

 

Poté byl na řadě růžový ZAFU. Podle návrhu měl vrchní kruh polštáře zdobit růžový měsíc v úplňku. K jeho tvorbě jsem zvolila techniku akrylu, která mi dovolila vytvořit hrubší povrch a napodobit strukturu měsíčního povrchu.

 

Niky-Namaste-kolekce-meditacni-polstar-4

 

Pak už jen vše doladit digitálně a přidat motiv rozkvétajícího měsíce.

 

Niky-Namaste-kolekce-rondo-moon-mandala

Niky-namaste-kolekce-meditacni-polstar-zafu-blooming-moon

 

Když bylo všechno naměřeno, zakomponováno do šablon a střihů, připravila jsem kompozici na tisk a vše poslala do tiskárny. Potom už jsme jen s netrpělivostí čekaly, až potisknutý materiál dorazí.

 

Niky-Namaste-kolekce-meditacni-polstar-5

 

A ano, ještě nás čekal výběr odstínu růžového lnu pro zafu, aby doladil autorský tisk.

 

Niky-Namaste-kolkece-meditacni-polstar-6

 

U nás vyhrál baltský zjemněný certifikovaný len odstínu dusty pink.

 

JAKO DALŠÍ NA ŘADĚ byl malý, ale důležitý detail - etikety.

 

Drevene-etikety

 

Etikety jsem se rozhodla vytvořit velmi minimalistické, nenápadné a hlavně udržitelné z recyklovatelného dřeva. Všechny komponenty pro tvorbu jsme měly, tak už jen zbývalo, pustit se do samotného šití.

 

Niky-Namaste-kolekce-meditacni-polstar-8

 

Dílo bylo dokonáno a úroda úspěšně sklizena, dokonce trochu více než bylo v plánu. Namísto dvou modelů, se nám zrodily rovnou čtyři.

 

Niky-Namaste-kolekce-meditacni-polstar

 

Ještě bylo třeba polštáře pojmenovat a popsat jejich energii. V této fázi vznikají produktové texty, do kterých se snažíme vnést trochu poetična.

122719059_1084463268658044_1569620058671605756_n

 

A nastal čas, kdy byla potřeba předat péči do dalších rukou. 

Z litevské dílny jsem poslala povlaky k Páje do krásné malebné vesničky na severu Čech, kde byla třeba všemu dát ducha a tvar. Pavla naplnila vnitřní polštáře pohankovu slupkou z české farmy a oblékla na ně povlaky, všechno svým úžasným smyslem pro detail zkomponovala a dotvořila do krásného tvaru a formy.   

 

Meditacni-polstar-pohankove-slupky

 

A také vytvořila produktové foto, aby jste mohli jejich kvalitu a krásu ocenit i vy.

Následoval výběr čtyř reprezentujících modelů, které Pajá s láskou zabalila a poslala Niky.

Niky nám hned po rozbalení balíku psala, že má z polštářů velkou radost. Její nadšení můžete vidět online na jejím Instagramu

Po pár dnech nám zaslala video, na kterém prezentuje meditační polštáře s upřímným nadšením a pocitem naplnění a její pozitivní emoce jsou nakažlivé. Ve videu ukazuje co všechno meditační polštáře dovedou, jak o ně pečovat a hlavně s čím vám mohou pomoci v každodenním životě, jak v duchovním i fyzickém rozvoji, vašem osobním růstu nebo jen tak v zkrášlení a zútulnění  jógového, meditačního či pracovního koutku. Také pro vás připravila bonus v podobě meditační výzvy. 

 

Niky-Namaste-kolekce-meditacni-polstar-9

 

Takto končí náš příběh o zrodu nové kolekce. 

Ale váš příběh s nimi může teprve začít. Všechny designy je možno zakoupit na našem e-shopu zde

 

Nebo byste chtěly dát vznikout svoji vlastní kolekci? Pokud ano, tak se neváhejte na nás kdykoliv obrátit a my vám sen rády splníme.

 

Jak vidíte, tyto kousky nejsou jen tak slepě vyrobené produkty, jsou to opravdu předměty, které jsme vymalozlovaly až do posledního detailu, každý malý kousek má svůj význam a příběh a je vyroben s laskavým rozumem a špetkou pravé lásky. 

 

Vaše Petra