Nedávno došlo k přejmenování značky Consume L.ESS na SOULADÍM. Tím se mění i cedulky na výrobcích. Dělám vše proto, abych všechny výrobky co nejdříve přefotila s novou značkou.

Typy meditačních polštářů

V naší nabídce meditačních polštářů najdete hned několik typů - zafu, rondo a podsedák. Tak bychom Vám je v tomto článku rády představily a popsaly rozdíly mezi nimi.

 

ZAFU  -  tradiční, se záhyby po stranách, oblejší, velikost přizpůsobivá

 zafu-natural-meditacni-polstar-bile-pozadi

Je tradiční japonský meditační sedák používaný již několik staletí při ZAZEN neboli sedící meditaci. Jeho unikátně navržený design je díky záhybům po stranách polštáře přizpůsobivý. Tento typ meditačního sedáku obsahuje povlak a vnitřní polštář s výplní.

Proč jsou záhyby na polštáři tak důležité?

Struktura těla je u každého jiná a také využití polštáře se liší. Proto je pro každého potřeba trochu jiný tvar meditačního sedáku. U našeho Zafu si nemusíte lámat hlavu s velikostí, protože díky záhybům na straně si můžete tvar přizpůsobit do rozměru, který Vám bude příjemný a pohodlný. 

Stačí odebrat či přidat výplň z vnitřního polštáře a sedák změní svou výšku a šířku sedací plochy. Díky praktickému designu se zipem ve vnitřním polštáři je odebírání a přidávání náplně snadné.

U nově zakoupených produktů je sedák maximálně naplněný.

 

zafu-velikost

Odebíráním výplně sedák klesá a jeho sedací plocha se zvětšuje.  

meditacni-polstar-souladim-velikost-1meditacni-polstar-souladim-velikost-2 

 

RONDO -  bez záhybů, nepřizpůsobivá velikost, nižší cena

 meditacni-polstar-rondo-rustic-natural-bile-pozadi

Rondo je kruhový meditační polštář bez záhybů po stranách, jeho velikost a tvar je stabilní a nedá se přizpůsobit. Výška ronda je 10 - 15 cm a průměr cca 30 cm.

Díky chybějícím záhybům po stranách je výroba méně časově náročná a je na něj spotřebováno méně materiálu, díky čemuž je polštář levnější než tradiční zafu. 

Tento typ meditačního sedáku obsahuje povlak a vnitřní polštář s výplní.

 

 

PODSEDÁK -  bez záhybů a vnitřního polštáře, nejnižší cena

Podsedak-kaktus-bile-pozadi

Podsedák je vyplněn pohankovými slupkami z české farmy. Výšku podsedáku lze regulovat díky ubráním nebo přidáním výplně (pohankových slupek). Výška tak může být 2 až 10 cm, průměr podsedáku je cca 30 cm.

Neobsahuje vnitřní polštář, při praní musíte vyndat ze sedáku veškerou výplň. 

Tento typ sedáku je nejméně časově náročný na výrobu a na materiál, jelikož je bez záhybů a hlavně bez vnitřního polštáře. Díky tomu je ze všech nejlevnější

 

Nenašli jste v nabídce váš vysněný sedák?

Pokud by Vám ani jeden z těchto typů a rozměrů nevyhovoval, tak se na nás neváhejte obrátit se svým přáním. Stačí nám poslat e-mail na info@consumeless.cz s požadavky na polštář a my Vám sdělíme, zda je možné přání vyhovět. To platí i s výběrem barevného designu. 

 

Při výběru se nezapomeňte obrátit i na svou intuici.

Vaše Consume L.ESS