Nedávno došlo k přejmenování značky Consume L.ESS na SOULADÍM. Tím se mění i cedulky na výrobcích. Dělám vše proto, abych všechny výrobky co nejdříve přefotila s novou značkou.

O NÁS

Pokud bych měla shrnou značku SOULADÍM ve zkratce do pár bodů, jsou to tyto:

  • MEDITAČNÍ POLŠTÁŘE A DALŠÍ VÝROBKY PRO ŽIVOT V SOULADU
  • ČESKÁ ZNAČKA 
  • ETICKÁ VÝROBA
  • PŘÍRODNÍ MATERIÁLY
  • UDRŽITELNOST

Moc se mi líbí, že ve slově SOULADÍM je vše obsaženo SOUL (duše) + LADÍM, ladím se na svou duši. 

 

Návrh bez názvu (39)

 

Značka SOULADÍM  je založena pro soulad k sobě, okolí, přírodě, vesmíru,..... Co to přesně znamená? Věřím tomu, že člověk musí být v první řadě láskyplný sám k sobě. Jakmile jste v souladu se sebou, pak můžete být v souladu i se vším ostatním. 

 

A co pro mě soulad se sebou znamená? Je to jedním slovem SEBELÁSKA. Jakmile milujete sami sebe, pak si už nedovolíte chodit do práce, která vás nebaví. Už si nedovolíte být s partnerem, který s vámi manipuluje. Už si nedovolíte být nešťastný z toho, co si o vás myslí okolí. Už nebrečíte, jak vám všichni ubližují, nejste v roli oběti. Stojíte ve své vlastní síle a jste tvůrcem svého života. A soulad šíříte dál jen tím jen tím, že jste. 

 

Sebeláska je velmi obsáhlé téma, které na mě vykukuje ze všech stran. Nejdřív mi to lezlo děsně na nervy, což mělo svůj velký důvod - sama sebe jsem se neměla ráda. Čím víc vás něco rozčiluje, tak právě v tom nejvíce spatřujete své zranění. Není to jednoduchý proces, najít sama k sobě cestu, uvidět v sobě dary, kterými můžu dělat radost sobě i ostatním. Jsem štastná, že jsem se na tuto cestu vydala. 

 

A jak se snažím být v souladu sama se sebou, tak i s takovým záměrem šiju meditační polštáře. Dělá mi radost je šít a věřím, že se to v nich otiskne. Vše vyrábím s láskou a záměrem, aby vám výrobek sloužil ku prospěchu a přesně na to, čeho si přejete jeho používám docílit. Polštáře vyrábím v prostorné a útulné dílně, ve které sama medituji, je tu velmi příjemná atmosféra. 

 

HISTORIE ZNAČKY

Značka SOULADÍM vznikla v srpnu 2021, ale její historie sahá mnohem dál. Od roku 2016 fungovala značka Consume L.ESS. Založila jí Petra Matušínská ve Vilniusu v Litvě. Tam vznikaly první kusy meditačních polštářů z kvalitního baltského lnu. Petra je designérka, ilustrátorka a návrhářka.

 

Návrh bez názvu (41)

 

V roce 2018 se dala dohromady se mnou, Pavlou Svárovskou, a to díky Facebooku, kde jsem hledala někoho, kdo by mi zhotovil logo pro můj první e-shop s plenkovými dorty, které jsem vyráběla. Ozvala se mi právě Péťa, se kterou jsem chodila na základní školu, od které jsme se neviděly. Vytvořila mi logo podle mých představ a právě tam započala naše společná cesta. Zjistily jsme, že se navzájem inspirujeme a spolupráce nás baví a já se do jejích výrobků ihned zamilovala.

 

Péťa do té doby měla výrobu jako hobby a obě nás napadlo, že bychom meditační polštáře mohly nabízet i na českém trhu. A tak brzy na to vznikl e-shop se značkou Consume L.ESS. Po dvou letech jsem se dostala na křižovatku, kdy jsem se musela rozhodnout, čemu se chci naplno věnovat, zda plenkovým dortům nebo meditačním polštářům, protože obojí už nešlo zvládat. Rozum mi radil se rozhodnout pro plenkové dorty, které byly krásně rozjeté a e-shop už slušně vydělával. Ale volání srdce bylo silnější a proto jsem se rozhodla pro meditační polštáře. Sama jsem se totiž čím dál více věnovala meditacím, díky kterým se mi otevíraly nové dveře do světa spirituality.

 

A bylo to tady, naplno jsem se mohla věnovat meditačním polštářům. Výrobu polštářů jsme přesunuly od Péti z Litvy sem do Čech. A jelikož já v té době neuměla vůbec šít, tak jsme tu našly švadlenky. Ze začátku to vypadalo hodně slibně. Švadlenky pracovaly velmi kvalitně a bylo na ně spolehnutí. Byla to úplná euforie, až jsme měly v plánu založit šicí dílnu a tam šít výrobky i pro jiné značky. Jenže jenže jenže……spolupráce se švadlenkami se hodně zhoršila, odváděly čím dál horší práci a já se pak většinu času zabývala tím, že jsem práci musela vracet na opravu, různě se omlouvat zákazníkům, že se termín odeslání prodlouží a podobné další jobovky. A v tu chvíli se mi představa o šicí dílně najednou vyjevila jako šílená, mít na starosti práci pro druhé a být zodpovědná a odkázaná na to, jak kvalitně budou pracovat. A pak přišel den, kdy jsem od jedné švadlenky dostala do ruky tak šíleně ušitý kus, že mi v tu chvíli nezbývalo než zavolat Pétě, poprosit jí, ať mi natočí videa s postupem šití a meditační polštář sama opravit.

 

V tu chvíli byste u mě být nechtěli, zoufalství smíchané ze vztekem. musela jsem se rozdýchat, zacovat klid a soustředit na šití. Trvalo to několik dlouhých hodin, ale nakonec se to podařilo, polštář vypadal skvěle a mě zaplavil pocit absolutního štěstí, když jsem zpoza stroje vyndala mnou vlastnoručně ušitý meditační polštář. A vlastně díky této zoufalé situaci jsem se naučila polštáře šít. Našla jsem se v tom, už jako malá holka jsem milovala ruční práce, ale k šicímu stroji jsem měla vždycky velký respekt nebo spíše strach, že se to nikdy nenaučím.

 

Byla to taková lekce, u které jsem si uvědomila, že nejsem ta vhodná osoba, která se bude zodpovídat za ostatní a raději svou energii budu vkládat do samotné výroby, která mi v podstatě energii zas naopak dobíjí. A tak jsme si s Péťou myslely, že jsme vyřešily problém a teď už bude klid.

 

Jenže díky osobnímu rozvoji, terapiím a programům jako je např. Posvátná žena, jsem se posunula blíže sama k sobě, ale zároveň se od Péti vzdálila. Naše názory na vizi značky se začaly rozcházet. Tu prvotní vizi, kterou měla Péťa na začátku, tak mi začala být najednou tak vzdálená, necítila jsem vůbec žádné propojení. Tam jsme zjistila, že už takto nemůžu dál pokračovat. Obě dvě jsme si v tu chvíli procházely pracovní krizí, daly jsme si čas, abychom si obě rozmyslely, co vlastně chceme dál.

 

Bylo to těžké, nepříjemné, ale zároveň tak léčivé. Díky krizi jsem si v sobě ustálila, že chci i dál šít meditační polštáře a věnovat se e-shopu, ale už jinak. A Péťa naopak zjistila, že se více než e-shopu chce věnovat ilustracím.

 

Proto došlo k přejmenování e-shopu z Consume L.ESS na SOULADÍM. S Péťou spolupracujeme i nadále, ale už ne tak intenzivně a mám pocit, že je to pro nás obě osvobozující, jsme na sebe pořád napojené, ale už máme obě maximální svobodu ve své práci. A už se nemůžu dočkat, až spolu budeme pracovat na dalších speciálních kolekcích, jako byla třeba pro Niky Namaste.